Kısa Saç Modelleri Bayan

Kadınlar, kendilerini daha iyi hissetmek için bazen değişime gitmek isterler. Değişim iyi midir? Kendilerini daha güzel, farklı ve havalı hissedecekler ise, tabi ki evet. Tıpkı renk değiştiren o göz alıcı son bahar yaprakları gibi farklı ve özgür olmaktır değişim. Uzun saçları kısaltmak da bu değişimin bir parçası. Çekmeköy Taşdelen kuaför olarak, ünlülere ait kısa saç modelleri bayan resimleri ve kısa saç kesim modelleri ile ilgili önerleri bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Ombre, balyaj ve röfle gibi saç boyama yöntemleri hakkında başlıklara yer vereceğiz. Ayrıca, kısa düz, dalgalı ve kıvırcık saçlar için bob, lob, pixie, asimetrik, kakül, örgü, topuz, at kuyruğu ve Bella kısa saç kesim modelleri ile ilgili bilgileri de yine bu yazımızda bulabilirsiniz.

Hazırsanız, kısa saç modelleri bayan yazımıza geçelim.

Kısa Saç Modelleri Bayan

Uzun, orta boy ya da kısa saç. Her kadının sevdiği bir saç kesim modeli vardır. Kimi uzun saçın tüm zahmetine katlanıp saçlarıyla farklı stiller yaratır, kimi de kısa saçların rahatlığını yaşamak ister. Günümüzde, biz saç stilistleri, kısa saçlar için değişik modeller ortaya çıkarttık. Kısa saça örgüler, at kuyruğu, dalgalar, ombre saç boyama yöntemleri, pixie, asimetrik, bob, lob ve mob kesimler uygulayarak neredeyse uzun saç modelleri kadar değişik saç stilleri yaratmayı başardık. Üstelik sıcak yaz günlerinde kısa saçın konforunu yaşamak da ekstra bir avantaj.

Eğer siz de modern bir görünüme kavuşmak ve kısa saçın avantajlarından faydalanmak istiyorsanız, saçlarınızı kısaltmayı düşünmelisiniz. Tabi, şu endişenizi de anlıyoruz:

Acaba kısa saç bana yakışır mı?

O halde vereceğimiz tüyoları kesinlikle kaçırmayın. Saçlarınızı kestirmeden önce, hangi kısa saç kesimin yüzünüze yakışacağını öğrenmenin 2 pratik yolu var:

  1. Marie Claire sitesine ziyaret edin. “Hair” seçeneğini seçin. Ardından “Upload a photo” bölümünde yer alan “Computer” veya “Facebook” seçeneklerinden birine tıklayın. Arkadan tokayla toplanmış fotoğrafınızı seçin ve yükleyin. Uygulama içerisinde bulunan kısa saçlı ünlüleri seçerek hangi kısa saç modelinin size yakıştığından emin olun.
  2. Kadın perukları satan yerlere gidin. Perukları denemek için satış elemanından izin alın. Kısa saç peruk modellerini saçınızda deneyin. Hangisi yakıştı? 😉

Pixie Kesim Kısa Saç Modelleri

Getty Images

Dışarı çıkmak için uzun süre hazırlanmak tan nefret ediyorsanız, bu kesim tam da size göre. Pixie, modaya en uygun büyüleyici kısa saç kesimidir. Bu kesimle, yanlar ve arkadaki saçlar daha çok kısaltılır. Tepe ve öndeki saçlar, biraz daha uzun bırakılır. Uzun saçlarla uğraşmak istemiyorum diyen bayanlar için tam bir biçilmiş kaftan.

Peki, pixie kesimle hangi saç modellerini deneyebilirsiniz? Pixie kesimi asimetrik kesim kaküller ile birleştirebilirsiniz. Platin ve gümüş sarısı renkler kullanabilirsiniz. Saçlara biraz dağınıklık vererek daha çekici görünebilirsiniz. Shaggy; yani kabarık saç modeliyle oldukça havalı da durabilirsiniz.

Pixie kesimin avantajlarına baktığımızda; yüz hatlarınızı ortaya çıkarır. Saç modeli yapımı ve bakımı kolaydır. Yüzünüze yakışacak doğru saç renklerini arıyorsanız, pixie modelle deneyebilirsiniz.

Miley Cyrus ve Kayt Perry, pixie kesim saçlarıyla görmeye alışık olduğumuz bazı ünlü isimlerdir.

Getty Images

Getty Images

Bob, Mob ve Lob Kesim Kısa Saç Modelleri Bayan

Getty Images
İlk, bob kesim Dünyaya geldi. Ardından lob doğdu. Son olarak, en küçük kız kardeş mob ile tanıştık. Şimdi gelin, bu üç kız kardeşi daha yakından tanımayalım.

Bob Kesim Saç Modelleri

Bob, önden ve yanlardan çene hizasına kadar olan ve özellikle ince telli saçlara çok yakışan kısa saç kesimidir. Her saç tipine yakışan bu kesim, ince telli saçları daha hacimli göstermektedir. Yumuşak saç renkleri kullanarak 2019 yılına havalı gireceğinizden eminiz.

Çekmeköy Taşdelen kuaför sitesinin bu görselinde, Ahmet Acar Bayan Kuaförü, bayanın saçlarını asimetrik bob kesim ile kısaltmış.

Kısa Saç Modelleri Bayan Resimleri – Asimetrik Bob Kesim

Mob Kesim Kısa Saç Modelleri Bayan

Mob; lob ile lob kesimler arasındaki orta uzunlukta saç kesimleridir. Saç tipiniz nasıl olursa olsun, bu model sizlere çok yakışacak. Özellikle de asimetrik kesim dalgalı saçlarla.

Lob Kesim

Lob, omuz hizasına kadar olan orta uzunluktaki saç kesimidir. Kaküllü modellerin bu kesime çok yakıştığını hemen belirtelim. Jennifer Lawrence ve Beyonce, lob kesim saçları taşıyan ünlü isimler.

Asimetrik Kesim Kısa Saçlar

Şu anki saç kesiminden sıkıldıysanız, asimetrik kesim kısa saçlar tam da size göre. Asimetrik kesimler, geleneksel tarzların aksine, yenilikçi ve modern çizgiler taşır. Yaratıcılığın ön plana çıktığı bu saç kesiminden faydalanarak yüz şeklinize uygun şekiller verebilirsiniz.

Yandaki perçemleri uzun tutup pixie kesimle birleştirebilirsiniz. Bob kesim saçlarınıza asimetrik çizgiler ekleyip saça dalgalar vererek doğal ve daha çekici olabilirsiniz. Pastel renkleri kullanarak daha sıra dışı ve farklı bir hava da yakalayabilirsiniz.

Aşağıdaki asimetrik kesim kısa saç modelleri bayan resimleri, hayal gücünüzü canlandırmaya yardımcı olacaktır.
Getty Images

Getty Images

Getty Images

Embed from Getty Images

Düz Saçlar için Kısa Saç Kesimleri

Kıvırcık saçlı bayanlar saçlarını düzleştirmeye, düz saçlara sahip olanlar ise, bukleler denemeye çalıştıklarını görüyoruz. Bunlar, değişim için tatlı uğraşlar. Peki, ilk olarak saç yapınıza göre doğru saç kesimlerini öğrenmeye ne dersiniz?

İnce telli saçlara sahip bayanlar için hacimli görünmenin sırrı, kısa saçlarda saklıdır. Kısa kesimler, düz saçları daha dolgun gösterir. Saçlarınız düzse, bob kesimle işe başlayabiliriz. Saçlarınızı düz bırakıp sadece yandaki perçemleri hafif kıvırabilirsiniz. Yan perçemleri, diğer saçlara göre biraz daha uzun bırakarak daha çekici görünebilirsiniz. Yani, düz kısa saçlar, asimetrik kesimle oldukça heyecan vericidir.

Pixie kesimler de ince telli saçları hacimli gösterir. Pastel pembesi ya da gül sarısı (rose gold) gibi renklerle boyayarak saçlarınızı, eşsiz ve daha heyecan verici kılabilirsiniz. Dilerseniz, hafif kabarık ve biraz da dağınıklıkla doğal bir görünüm de elde edebilirsiniz.

Getty Images

Embed from Getty Images

Kıvırcık Saçlar için Kısa Saç Kesimleri

Kıvırcık saçlarınızdan şikayetçi misiniz? O halde, boşuna endişeleniyorsunuz. Çünkü kıvırcık saçlar, Allah’ın size sunduğu doğal ışıltılar, hacimli ve canlı kitlelerdir. Bu durumu avantaja çevirmeye hazır mısınız?

Bob kesimle kısalmış saçlarınızı ortadan ayırıp biraz da dağınıklık hissi vererek mükemmel görünebilirsiniz. Pixie ya da asimetrik kesimlerle saçlarınızı şımartabilirsiniz. Saç spreyi ile ıslak görünüm vererek çekici bir görünüm elde edebilirsiniz. Yanlardan iki topuz yapıp önden perçemler ile oldukça sevimli durabilirsiniz.

Balyaj yardımıyla saçınızın bazı kısımlarına ışıltılar verebilirsiniz. Dilerseniz, saç renginizi birkaç ton açacak röfle saç boyama yöntemini de deneyebilirsiniz. Ombre yaptırmak istiyorum diyorsanız, sizlere pastel renkleri önerebiliriz.

Kıvırcık saçlarınızın güzelliğini keşfetmek isterseniz, sizleri salonumuza bekleriz.

Aşağıdaki kıvırcık kısa saç modelleri bayan resimlerinden beğendiğinizi seçebilir ve salonumuza geldiğinizde bizimle paylaşabilirsiniz.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Dalgalı Kısa Saçlar Çok Havalı!

Uzun saçlarda görmeye alışık olduğumuz dalgalar, artık kısa saçlarda da çok trend. İlkbahar – yaz sezonlarında plaj dalgalı, yani doğal dalgaları kısa saçlarınızda deneyebilirsiniz. Omre ya da balyaj ile saçlarınızı boyatıp ışıltıları saçlarınızla kavuşturabilirsiniz. İsterseniz, asimetrik kesim kısa saçları, dalgalarla buluşturup tüm gözlerin üzerinizde olmasını da sağlayabilirsiniz. Üstten taç örgü örüp geri kalan saçları dalgalı bırakarak görkemli bir zafere ulaşabilirsiniz.

Embed from Getty Images

Getty Images

Saçlarınızı sadece dalgalı bırakmak yerine, dalgalı saçlara örgü, asimetrik kesim gibi birkaç sihirli dokunuşla daha şahane duracağından eminiz.

Ombre, Balyaj ve Röfle Kısa Saç

İlk olarak başlığımızda saç boyama yöntemlerini kısaca tanıyalım. Fransızcada, “gölge” anlamına ombre, saçın yumuşak ya da sert şekilde bir renkten başka renge geçişidir. Balyaj, doğal saç rengini koruyarak saç boylarına ve uçlarına uygulanan saç rengi açma işlemidir. böylece, saçlarınız ışıltılı görünecek. Röfle ise, 1-6 ton arasında saç aralarına uygulanan boyama tekniğidir. Saçlara doğal ışıltılar katan bu boyama yöntemini daha çok buğday tenli bayanlar kullanmaktadır.

Ombre, balyaj ya da röfle, uzun saçlarda olduğu gibi kısa saçlarda da rahatlıkla uygulanabilir. Saçlarınızı boyatmadan önce dikkat etmeniz gereken noktalar; doğru kuaför seçimi, saç yapınız, yüz şekliniz, göz ve ten renginiz olacaktır. Birine çok yakışan bir kısa saç stili, sizde iyi durmayabilir. Bu noktada, kuaförden öneriler alabilirsiniz.

Şimdilerin en trend saç renklerinden bahsedecek olursak; karamel, platin, açık sarı, çelik sarısı, gri, kül rengi, gümüş sarısı, kızıl, rose gold, bal rengi, kahverengi, pembe ve mor renkler, bu yıl oldukça moda. Özellikle yıldızı parlayan pastel renkler, saça doğallık ve yumuşaklık sağlamaktadır.

Ahmet Acar Bayan Kuaförü olarak ekibim ve ben, kısa saçlarınızı – zarar vermeden – istediğiniz saç rengine dönüştürebiliriz. Şimdi, aşağıdaki boyalı kısa saç modelleri resimlerine bir bakalım.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Kaküllü Kısa Saç Modelleri Bayan

Kısa saçlarda dikkati en çok çeken detay, kaküldür. kakül ile saçınıza yakışacak tarzda istediğiniz gibi oynayabilirsiniz. Düz, dalgalı ya da kıvırcık saç yapınıza  ve yüz şeklinize uygun kesimlerle kendi tarzınızı yakalayabilirsiniz. Kakülleri asimetrik ya da düz kestirebilirsiniz. Yana ya da ortadan ayırarak kakülün tüm avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Aşağıdaki kısa saç modelleri bayan resimlerden ilham al ve güzelliğini keşfet!

Getty Images

Topuz Kısa Saç Modelleri

Saçlarınız kısaysa ve ufak bir değişiklik arıyorsanız, topuz modeller tam da size göre. Özellikle örgüyle topuzu bir arada kullandığınızda sonuç harika olacak. Tepeden küçük bir topuz, geriye gevşek düğümler ya da arkadan düşük topuz modeller, kısa saçlarda sizlere önerebileceğim tarzlar. Ayrıca saçınıza doğru saç renklerini de uygulayarak ışıltıları ve çekiciliği yakalayabilirsiniz.

Ahmet Acar Bayan Kuaförü olarak, sizlere en trend pastel saç renkleri ve topuz konusunda yardımcı olabiliriz.

Aşağıdaki topuz kısa saç modelleri bayan resimleri bulunuyor. Bu modellerden beğendiğinizi seçebilir ve salonumuza geldiğinizde bizimle paylaşabilirsiniz.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Örgülü Kısa Saç Modelleri Bayan

Kısa saçlarla örgü olur mu diye soranlara cevabımız, evet. Örgülü kısa saç modelleri şimdilerde çok moda. Özellikle lob ve mob kesim saçlarınıza Afrika, Fransız, taç, şelale ve düğümlü örgüler uygulayabilirsiniz. Bob kesim saçlarınızın bir yanını arkaya doğru örüp önden kakül ile süsleyebilirsiniz.

Ayrıca, dalgalı ya da hafif dağınık kısa saçlara da örgülerin yakıştığını belirtmeliyiz.
Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

At Kuyruğu Kısa Saç Modelleri

At kuyruğu, sadece uzun saçlara özel, okulda ya da spor yaparken deneyebileceğiniz bir saç modeli değildir. At kuyruğu çok yönlüdür ve kısa saçlarda da kesinlikle denenmesi gereken tarzlardır.

Kısa saçlarınızı geriye doğru toplayarak yüksek veya düşük at kuyruğu modeller yapabilirsiniz. Hacim de olsun diyorsanız, ön kısımdaki saçları gevşek bırakmanızı öneririz.

Embed from Getty Images

Sonuç olarak, kısa saçlarla hayal edemeyeceğiniz kadar farklı stiller yaratabilirsiniz. Saç yapınız, yüz şekliniz ve ten – göz renginizi de dikkate alarak etrafınızdakilere şaşırtmaya başlayın. Tıpkı yazımızda bulunan kısa saç modelleri bayan resimlerindeki ünlüler gibi.

Saçlarınızı kısaltmaya karar verdiyseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizleri salonumuzda görmekten mutluluk duyarız.

Yorum YazÇekmeköy Taşdelen Kuaför Sitesi Ana Sayfa Alt Bölüm Görseli.

Çekmeköy Kuaför | Ahmet Acar Bayan Kuaförü

Çalışma Saatleri

Pazartesi:  07.30 - 20.30

Salı:            07.30 - 20.30

Çarşamba: 07.30 - 20.30

Perşembe: 07.30 - 20.30

Cuma:        07.30 - 20.30

Cumartesi: 09.00 - 20.30

Pazar:         09.00 - 20.30

Hizmetlerimiz

Saç Kesimi

Saç Boyama

Saç Bakımı

Gelin Başı

Mikro, Keratin ve Boncuk Kaynak

Ağda

Manikür Pedikür

Çekmeköy Kuaför İletişim Bilgileri

0216 504 21 41

Güngören Mh, Turgut Özal Bulvarı,

Şimşir Sk. No:1 D:5 Taşdelen, İstanbul

Her hakkı saklıdır © 2018 - 2019 | Çekmeköy Taşdelen Kuaför | Ahmet Acar Bayan Kuaförü